Často kladené otázky

Kdo je majitelem zámku?
Zámek vlastní soukromý majitel. Od roku 2009 do 2017 byl majitelem Městys Kácov. V letech 1918-2008 byl majitelem stát, uživatelem lesní správa, později Lesní závod Kácov.

Opravuje se zámek?
Ano, aktuálně je zámek pro veřejnost z důvodu rekonstrukce uzavřen.

Na zámku se bydlí?
Ano, na zámku se bydlí již 300 let a s bydlením se počítá až do získání prostředků na rozsáhlejší rekonstrukci hlavní budovy zámku. Nájmy z bytů, dílen a skladů na 2. nádvoří přispívají            do obecního rozpočtu a jsou zpětně investovány s dalšími prostředky do údržby a oprav zámku. Zámek je tak kompletně využit.

Finanční sbírka na opravu zámku?
Z této sbírky byla v roce 2013 opravena některá okna, část elektroinstalace a střešní krytina     na hlavní budově a spojovací chodbě (proti zatékání). Přispět můžete do kasičky na zámku,      na úřadu Městysu nebo zaslat peníze na účet sbírky.

Návštěvnost?
V letech 2012 a 2013 byla návštěvnost placeného prohlídkového okruhu 3500 návštěvníků za sezónu (včetně dětí do 6 let se vstupem zdarma). Další zájemci přicházejí pro informace, prospekty, suvenýry a do antikvariátu. Zámek byl poprvé zpřístupněn v roce 2010. Od té doby zde byly vytvořeny expozice, které se stále rozšiřují. Pořádá se zde celá řada akcí (přednášky, hudební vystoupení, vernisáže, jarmarky, zámecké slavnosti a akce pro děti).